Letni styl

Plaża wywiera silny wpływ na nasze wybory w stylu letnim, ale ponieważ pogoda nabiera zdecydowanego chłodu, czy powinniśmy nadal rzucać nasze oczy w stronę inspiracji modą? Absolutnie.

Moda męska od dawna czerpała inspirację z morza, zwłaszcza w najbardziej nieproszącym świecie. Dotyczy to zwłaszcza urodzonego w Niemczech projektanta Umita Benana, który w swojej najnowszej kolekcji wysłał swoje modele (niektóre z nich wyglądały tak, jakby właśnie zsunęły się z trawlera morskiego) w dół wybiegów sportowych, nawet parę wodoszczelnych ogrodniczek, aby stworzyć odrobinę szykownego rybackiego teatru i wybiegu.

Choć szorstka natura życia morskiego może wydawać się mieć niewiele wspólnego z chłodnym wyrafinowaniem mody, odrobina morskich inspiracji może doprowadzić do męskiego wyglądu, bez nadmiernego polegania na koszulach w kratę.

Ignorując morskie klisze chusteczki na szyi lub kapelusz kapitana przechylony wesoło na bok, oto pięć elementów, które są nieodłącznie związane z życiem na morzu, ale są klasykami autentycznego stylu.

Duffle z dużymi naszywanymi kieszeniami i drewnianymi zatrzaskami jest jednym z wielkich darów od życia na morzu po świat mody.

Początkowo stworzone dla żeglarzy w Royal Navy w czasie I wojny światowej, ale stały się tak popularne, że zostały sprzedane wśród członków brytyjskiej armii i Royal Flying Corp. Grupa Dalekiego Zasięgu Pustyni (później została SAS).

Montgomery Outdoor, oryginalny dostawca marynarskich kurtek dla brytyjskiej marynarki wojennej w XIX wieku, nadal produkuje kurtki na londyńskim East Endzie z włoskiej tkaniny.

„Zewnętrzny zwykły kolor jest w rzeczywistości dziany na tej samej maszynie w tym samym czasie, co warstwa wewnętrzna w kratę” – mówi menedżer Montgomery Outdoor, David Mills. „To właściwie jedna warstwa, jedna tkanina, co oznacza, że ​​jest o wiele bardziej wodoodporna i mocna”.

A teraz, gdy wiele kurtek marynarskich ma ostrzejsze sylwetki i są dostępne w różnych długościach, do tej żeglarskiej klasyki dodano nowoczesną krawędź.
Płaszcz grochowy

Pokryty groszkiem Montgomery Outdoor, 580 USD.

Jeśli nie jesteś na łodzi w środku zimy, możesz mieć trudności z uzasadnieniem dodania marynarki do swojej garderoby. Jednak jego bliski związek, płaszcz z grochu – który jest dwurzędowy i znajduje się tuż nad udami – może lepiej pasować do rachunku.

Mills wyjaśnia, że ​​pochodzi również z brytyjskiej marynarki wojennej, tuż przed II wojną światową. „Funkcjonariusze woleliby je od marynarki, zwłaszcza gdy chcą wyglądać elegancko w nocy” – mówi Mills.

Jak wielu mężczyzn wie, niewiele ubrań emanuje ciepłym płaszczem z grochu, a jednocześnie utrzymuje ciepłe tosty w zimową zimową noc.
Aran skoczek

Skoczek Aran od Sunspela, 485 $.

Sweter wziął swą nazwę od Wysp Aran u zachodniego wybrzeża Irlandii. Sweter był pierwotnie dziany dla rybaków, którzy wypłynęli na bezlitosny Atlantyk. Istnieje wiele różnych wzorów Aran, z których każdy reprezentuje inny klan. Nie zostały jednak stworzone, aby odzwierciedlać różne gusta w stylu; często miały o wiele bardziej posępne zastosowanie.

Ze względu na gwałtowny charakter mórz, w których ludzie łowią ryby, wielu spadło za burtę i zostało wyrzuconych na plaże. W takich przypadkach wzór na swetrze byłby kluczowy w identyfikacji ciała.

Angielski producent Sunspel sprawia, że ​​jego bluzy Aran z wyjątkowo przędzionej wełny merynosów sprawiają, że są one znacznie lżejsze i bardziej miękkie niż wełny typowo związane z dzianinami Aran.

„Aran to klasyczny styl i można go nosić z chinosami lub dżinsami, aby uzyskać ponadczasowy wygląd”, mówi dyrektor generalny Sunspel, Nicholas Brooke.
Sweter Submariner

Sweter Submariner firmy North Sea Clothing Company, 290 $.

Podobnie jak marynarka, sweter z łodzi podwodnej był standardowym zestawem wydawniczym z brytyjskiego biura wojennego do personelu Royal Navy w obu wojnach światowych. I podobnie jak w przypadku Aran, był on również używany przez żeglarzy, aby powstrzymać gorzki chłód Północnego Atlantyku.

Dzisiaj lżejsze wełny umożliwiły producentom wyjęcie masy ze swetra, aby nadać mu bardziej nowoczesny styl. Dzięki zaokrąglonemu kołnierzowi utrzymującemu ciepłą szyję, nawet w arktyczny dzień, będziesz czuć się tak, jakbyś nadal pisklę pod psem.