7 wskazówek na temat szybszego uczenia się programowania

Niezależnie od tego, czy obecnie studiujesz informatykę, jesteś początkującym programistą, czy programistą, który opanował programowanie, to ciągła walka. Aby pomóc w nauce – dzięki uprzejmości instruktorów Coding Dojo – oto siedem wskazówek, jak szybciej nauczyć się programowania.

Ucz się przez działanie. Podczas nauki zawsze baw się kodem

Z każdym nowym przedmiotem, im szybciej zaczniesz bawić się kodem, tym szybciej nauczysz się określonych pojęć. Nawet jeśli przejrzysz cały rozdział czytania, a temat podobny do pętli wydaje się prosty – tak prosty, że nawet małpa mogłaby to zrobić – nadal będziesz drapał się po głowie, gdy zadanie wykonania kodu po raz pierwszy. Pomyślisz: „poczekaj, co to była za jedna część składni?”. Jak mówi przysłowie, musisz „użyć go lub stracić”, ponieważ pomimo ewolucji technologii, to przysłowie ole jest prawdziwe podczas nauki kod.

Wskazówka: buduj projekt, przechodząc przez materiał. Osobisty projekt jest często najlepszym punktem wyjścia.

Zapoznaj się z podstawami długoterminowych korzyści

Choć początkowo mogą się wydawać elementarne, podstawy programowania zawsze muszą być na pierwszym miejscu: im lepiej je rozumiesz, tym łatwiej jest nauczyć się bardziej zaawansowanych pojęć. Z naszego doświadczenia w Coding Dojo wynika, że ​​studenci, którzy pospiesznie rozpoczynają nasze kursy – gdzie koncentrujemy się najbardziej na podstawach tworzenia stron internetowych – często są pierwszymi, którzy utkną w momencie, gdy przechodzimy na bardziej zaawansowane materiały, takie jak programowanie zaplecza. Zanim więc porzucisz pierwszą klasę informatyki 101 lub pominiesz jeden z samouczków online, pamiętaj, że pomijasz najważniejszy krok w nauce.

Wskazówka: przeczytaj ten świetny artykuł o 5 podstawowych pojęciach dowolnego języka programowania

Koduj ręcznie

Monitory komputerowe stają się cieńsze, dyski twarde lżejsze, a języki programowania mocniejsze, ale ręczne kodowanie wciąż pozostaje jedną z najskuteczniejszych metod nauki programowania. Niezależnie od tego, czy jest to na tablicy, czy w notebooku, ręczne kodowanie wymaga dalszej ostrożności, precyzji i skupienia za każdym wierszem kodu. Ponieważ inaczej niż na komputerze, nie można uruchomić ręcznie napisanego kodu w połowie arkusza, aby sprawdzić, czy praca jest poprawna. Mimo że jest to bardziej czasochłonne, to ograniczenie sprawi, że staniesz się bardziej zasadniczo solidnym deweloperem, zarówno w klasie, jak i na rynku pracy. W przypadku egzaminów na studia i wywiadów technicznych – stanowiących kluczowy element procesu rozmowy kwalifikacyjnej – będziesz musiał osobiście napisać kod, ponieważ jest to nie tylko dobre narzędzie do nauki, ale powszechnie wiadomo, że jest to ostateczny sprawdzian umiejętności programisty. Zacznij więc wcześnie i przyzwyczaj się do tej starej szkoły.

http://sanrahpo1.pl/tworzenie-stron-internetowych
http://sanrahpo1.pl/tworzenie-stron-siedlce
http://sanrahpo1.pl/tworzenie-stron-warszawa
http://sanrahpo1.pl/strony-www-krakow
http://sanrahpo1.pl/strony-www-lodz
http://sanrahpo1.pl/strony-www-poznan
http://sanrahpo1.pl/strony-www-gdansk
http://sanrahpo1.pl/strony-www-szczecin
http://sanrahpo1.pl/strony-www-bydgoszcz
http://sanrahpo1.pl/strony-www-lublin
http://sanrahpo1.pl/strony-www-bialystok

Poproś o pomoc. Będziesz tego potrzebować

Choć niesamowite byłoby, gdybyś sam został kolejnym Steveiem Jobsem, w rzeczywistości ludzie uczą się szybciej dzięki mentorom i opiniom innych. To, co może się wydawać niewzruszonym błędem lub niewyjaśnionym tematem, można szybko złagodzić świeżą parą oczu lub nową interpretacją tematu. Czy to online, czy osobiście, zignoruj ​​trolle i nie bój się prosić o pomoc, ponieważ każdy programista był już w Twoich butach. Poza tym większość programistów uwielbia kodować, a jeśli jest coś, co pasjonują osoby, to dzielenie się wiedzą z innymi.

Słowo ostrzeżenia: w Kodowaniu Dojo zalecamy stosowanie reguły 20 minut. Poświęć przynajmniej 20 minut na samodzielne wymyślenie czegoś, zanim poprosisz o pomoc. Istnieje duża szansa, że ​​odpowiedź jest już przed tobą, a ponadto walka sprawia, że ​​ogólnie jesteś lepszym programistą.

Wskazówka: Stackoverlfow i reddit’s learning subreddit są kopalniami złota za pomoc w programowaniu online.

Szukaj więcej zasobów online. Istnieje bogactwo treści

Jeśli dana koncepcja nie ma sensu, na przykład w akademii kodu, w podręczniku lub podczas wykładu, zachowaj pewność siebie i poszukaj alternatywnych zasobów online, aby nauczyć się tej samej treści. Każdy uczy się inaczej, a to, że jedno źródło nie ma sensu, nie oznacza, że ​​coś jest z tobą nie tak. Oznacza to, że nie klikasz w dostawę materiału. Zasoby online do nauki programowania komputerowego są nieograniczone, a zawsze jest reddit post, tutorial youtube lub objaśnienie blogu, które sprawi, że pod ręką materiał będzie krystalicznie czysty.

Wskazówka: nie lekceważ potęgi wyszukiwania Google.

Nie czytaj tylko przykładowego kodu. Majstruj przy tym!

Czytanie przykładowego kodu nie wystarczy, aby zrozumieć, jak to działa. Aby rozwinąć prawdziwe zrozumienie, musisz uruchomić kod i majstrować przy nim. Po dodaniu komentarzy i instrukcji przykładowy kod jest paczką d być łatwe do strawienia przez czytelnika; ale w rzeczywistości replikacja od zera jest dość trudna. Czytanie to nie to samo, co rozumienie, a próba samodzielnego napisania kodu, a przynajmniej jego uruchomienia, znacznie ułatwi proces uczenia się.

Rób przerwy podczas debugowania

Podczas debugowania łatwo zejść do króliczej nory na wiele godzin i nie ma gwarancji, że rozwiążesz problem. Aby tego uniknąć, najlepiej odsunąć się od błędu na kilka godzin i wrócić z nową perspektywą. Jest to nie tylko gwarantowany sposób rozwiązania problemu, ale także zaoszczędzisz godzin pracy. Jeśli więc pomoc nie jest dostępna – aby poruszyć naszą poprzednią wskazówkę dotyczącą szukania porady – rozważ przerwę, aby oczyścić umysł i wrócić później. W międzyczasie błąd nigdzie się nie pojawi, a przynajmniej przywrócisz trochę rozsądku, aby poprawić wydajność.

Wniosek: Keep Calm i Keep On Coding

Pomimo tych 7 wskazówek najważniejszym składnikiem do szybszego uczenia się programowania jest pozostawanie pewnym. Aby to zrobić, powinieneś spodziewać się powtarzających się niepowodzeń i uzbroić się w postępy; ponieważ bycie ekspertem od wszystkiego wymaga ciężkiej pracy i czasu. A jeśli choć jedna wątpliwość przyćmiewa Twój umysł, pamiętaj, że każdy programista kroczył już tą ścieżką wcześniej – żaden z nich nie byłby bardziej programistą niż Ty. Niezależnie od tego, na jakiej ścieżce się obecnie znajdujesz, czy to na studiach, czy na kursach kodowania, jedyną barierą dla sukcesu jest etyka pracy i pewność siebie, aby wytrwać.